• V jesennom období pre imunitu Vitamín C a zinok

  Vitamín C (kyselina L-askorbová)

  Podľa vedeckých poznatkov všetky zvieratá a rastliny okrem človeka a niekoľkých ďalších živočíchov sú schopné syntetizovať vlastný vitamín C. Preto ho človek musí prijímať v potrave. Jeho hlavným zdrojom je ovocie a zelenina . Vitamín C (kyselina L-askorbová) a jeho hladina v ľudskom tele prispieva:

  • k udržaniu normálnej funkcie imunitného systému behom intenzívneho fyzického výkonu a po ňom.
  • k normálnemu energetickému metabolizmu a k normálnej činnosti nervovej sústavy a psychickej činnosti.
  • k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom.
  • k zníženiu únavy a vyčerpania
  • k normálnej tvorbe kolagénu pre normálne fungovanie krvných ciev, chrupaviek, kostí, kože a ďasien.

  Pri nákupe produktov s obsahom vitamínu C Vám lekárnik doporučí nakupovať produkty vitamínu C s postupným uvoľňovaním. Sú trochu drahšie, ako obyčajné tablety, ale ich výhodou je, že sa vitamín C takmer kompletne vstrebe do ľudského organizmu (pri jednotlivej dávke 1000 mg to je až 98,6 %). Technológia postupného uvoľňovania umožňuje nielen ekonomickejšie využitie vitamínu C v tele, ale aj jeho zlepšené využitie tkanivami.

  Zinok v ľudskom tele

  Prítomnosť zinku v potrave je nevyhnutná pre správny vývoj organizmu. Jeho dostatočné množstvo je potrebné k správnej funkcii imunitného systému. Prispieva tiež k ochrane buniek pred oxidatívnym stresom, k udržaniu normálneho stavu kosti, vlasov, nechtov, pokožky a zraku. Je tiež dôležitý k udržaniu normálnych hladín testosterónu v krvi.